LED pásek 3528/60 – 230V SB

> SKU: DOVIMEX263

180.29 

Není skladem

Porovnať

Popis

Velikou výhodou LED pásku na 230V je přímé zapojení do el.sítě pomocí připojacího kanbelu  bez potřeby napájení přes napájecí zdroj  DC 12V LED .  LED pás je lze dělit jen po 1m, při zapojení dodržet směr zapojení označený na LED pásku šipkou.

Připojovací kabel není jen klasická síťová šňůra má v sobě zabudovaný usměrňovač pro spolehlivé napájení a fungování LED pásku. K připojení proto musíte použít výhradně připojovací šňůru určenou k tomuto účelu!  LED pásek s napájecí šňůrou propojíme pomocí 2 – pinu, který zatlačíme do LED pásku, do jeho vodících drah a propojíme s LED napájecí šňůrou.
Před zasunutím LED pásku do konektoru napájecí šňůry na LED pásek naneseme lepidlo, nebo silikon, který utěsní a zpevní propojení LED pásku s napájecí šňůrou, při ukončení LED pásku používáme podobný postup, na LED pásek naneseme lep a zasuneme ukončovací koncovku. Tímto se stává LED pásek voděodolný a můžete jej používat i ve vnějším  prostředí. Prepojení, nebo nadpájení  LED pásků mezi sebou je možné pomocí propojovacího konektoru, při montáži propojení LED pásků postupujeme stejným způsobem jako při montáži napájecí šnúry. Připevnení LED pásku k podkladu je možné převést nalepením, nebo pomocí silikonových úchytů.
Zapojení našich LED pásků na 230V AC si je možné prohlédnout i v naší příloze.
LED pásky lze dodat z vyzařováním světla teplá bílá, studená bílá, modrá, žlutá, červená, zelená ve stejných barvách tak jako u pásků s napájením 12V DC včetně  RGB.

LED pásky s napájením 230V AC lze využít jak ve venkovním tak i ve vnitřním prostředí na podsvícení a zvýraznění architektonických částí nábytku, interiérů a exteriérů.
Zvlášť se hodí na podsvícení stropních částí sádrokartonu, nebo částí kde je nutné delší zapojení LED pásku nad 10m. LED pásek na 230V AC může být na jedno zapojení v celku 50 až 100m v jedné délce, což je nesporná výhoda oproti LED pásku na 12V DC u kterého je možné zapojení maximálně do 10m a prodloužení je nutné řešit prostřednictvím zesilovač.